Δεκτό κατά πλειοψηφία, επί της αρχής, των άρθρων και στο σύνολο του, έγινε από την Ολομέλεια της Βουλής, το νομοσχέδιο για το νέο πρόγραμμα ΕΣΠΑ 2014-2020, το οποίο συζητήθηκε σε μία συνεδρίαση, με την διαδικασία του κατεπείγοντος.
Πλέον αναμένεται η έγκριση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, ώστε να ξεκινήσουν τα προγράμματα.
Για να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση και/ή την πρόσβαση στις πληροφορίες της συσκευής σας. Η συναίνεση σας στην χρήση αυτών των τεχνολογιών θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά IDs σε αυτον τον ιστότοπο. Η μη συναίινεση ή η άρση αυτής μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες.